Aktualności

Posiedzenie Prezydium Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP

   22 października 2013 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów  SZ RP.
 

Czytaj więcej »

Umowa z Unione Nazionale Ufficiali in Congedo d'Italia (UNUCI)

     17 maja 2013 r. w Gdańsku została podpisana umowa bilateralna Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP (FSRiWSZRP) z Unione Nazionale Ufficiali in Congedo d'Italia (UNUCI).

Czytaj więcej »

BREDA ‘69

    27 października 2013 r. z okazji 69. rocznicy wyzwolenia Bredy (Holandia) przez 1 Dywizję Pancerną Wojska Polskiego (dowódca gen. dyw. Stanisław Maczek) odbyły się główne uroczystości na cmentarzu Chwały Żołnierzy Polskich.
 

Czytaj więcej »

POSIEDZENIE KC CISOR

     W dniach 17 – 20 października 2013 r. w Tuluzie (Francja) odbyło się kolejne posiedzenie KC CISOR.
    W posiedzeniu KC CISOR wzięły udział delegacje: Francji, Belgii, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Niemiec i Polski oraz delegacja Holandii, jako obserwator. Federację reprezentował st. bosman pchor. Michał Bardasz.
 

Czytaj więcej »

Na Białorusi uczczono 70. rocznicę bitwy pod Lenino

   Msza święta i uroczystość złożenia wieńców na polskim cmentarzu wojskowym w Lenino na Białorusi była 12 października 2013 r. centralnym punktem obchodów 70. rocznicy bitwy, która stanowiła chrzest bojowy 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
 

Czytaj więcej »

IV Forum Organizacji Pozarządowych w Krakowie

     Departament Wychowania i Promocji Obronności MON zorganizował w dniach 11-13 października 2013 r. w Krakowie IV Forum organizacji pozarządowych działających na rzecz obronności. Na Forum spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych (NGO) oraz podmioty współpracujących z resortem Obrony Narodowej.
     Federację Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP reprezentowali: płk (r) Antoni Borowski i ppłk (r) Andrzej Kreczman.
 

Czytaj więcej »

Dzień Spadochroniarza

    Z okazji Święta Związku Polskich Spadochroniarzy – Dnia Spadochroniarza oraz 85. rocznicy utworzenia Zakładów Produkcji Spadochronów w Legionowie odbyły się główne uroczystości przed Pałacem Polskiej Akademii Naukowej w Jabłonnie.
   
 

Czytaj więcej »

JESIENNA SESJA PLENARNA „INICJATYWA GAMING II”

     W dniach 26 – 29 września 2013 r. w Pradze odbyła się Jesienna Sesja Plenarna „INICJATYWY GAMING II”.
     W obradach z ramienia Federacji udział wzięli:
     - kmdr w st. spocz. Zygfryd NACZK - przewodniczący delegacji;
     - ppor. (r) MD Maria HOŁDROWICZ – członek delegacji.

 

Czytaj więcej »

Konferencja ROLA I ZNACZENIE ŻOŁNIERZY REZERWY W TRWAJĄCYM PROCESIE FUNDAMENTALNYCH ZMIAN W SIŁACH ZBROJNYCH (Profesjonalizacja oraz tworzenie NSR)

     18 września 2013 r. Federacja Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP przeprowadziła konferencję „Rola i znaczenie żołnierzy rezerwy w trwającym procesie fundamentalnych zmian w Siłach Zbrojnych RP (profesjonalizacja oraz tworzenie Narodowych Sił Zbrojnych)”. Konferencja odbywała się pod patronatem Szefa BBN ministra Stanisława Kozieja.
     Na obrady w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie przybyło ok. 100. przedstawicieli z MON, Sztabu Generalnego WP i BBN oraz z organizacji pozarządowych skupiających żołnierzy rezerwy, kombatantów i weteranów.
 

Czytaj więcej »

XV-lecie FEDERACJI

     27 sierpnia 2013 r., w siedzibie Federacji odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu przygotowującego obchody, XV-lecia Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, które przypadają w 2014 roku.
  

Czytaj więcej »