Aktualności

Posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

     W dniu 15 listopada 2016 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.
 

Czytaj więcej »

Sukces reprezentantów Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

     W dniach 7 - 9 października 2016 r. na strzelnicy Pilzno - Łobzy (Republika Czeska) odbyły się 14. zawody strzeleckie żołnierzy rezerwy o „Puchar Szefa Sztabu Generalnego Armii Republiki Czeskiej”.
     W zawodach wzięło udział 35 zespołów trzy osobowych z Czech, Słowacji, Niemiec, Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Polska wystawiła trzy zespoły.
 

Czytaj więcej »

Kongres Letni 2016 Madryt

     Gospodarzami Kongresu Letniego 2016 CIOR i CIOMR byli Hiszpanie. Zorganizowano go w Madrycie w dniach 1 – 6 sierpnia. W trakcie tego dorocznego wydarzenia mają miejsce obrady plenarne gremiów decyzyjnych obu organizacji oraz sesje Komitetów Specjalistycznych i Grup Roboczych. Przeprowadzono je dzięki gościnności Hiszpańskiej Akademii Obrony CESEDEN.
 

Czytaj więcej »

Posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

     W dniu 8 czerwca 2016 r. w sali konferencyjnej przy ul. 11 Listopada 17/19 w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.
 

Czytaj więcej »

XIII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE ŻOŁNIERZY REZERWY WOJSKA POLSKIEGO O PUCHAR MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

     W dniach od 20-22 maja 2016 r. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się XIII zawody sportowo-obronne żołnierzy rezerwy Sil Zbrojnych  RP o puchar Ministra Obrony Narodowej.
 

Czytaj więcej »

Posiedzenie Prezydium Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

     17 marca 2016 r. w sali konferencyjnej przy ul. 11 Listopada 17/19 w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.

  

Czytaj więcej »

Posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP

     W dniu 5 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej przy ul. 11 Listopada 17/19 w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Głównej Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.

  

Czytaj więcej »

WIZYTA W BIURZE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

     W dniu 14 października 2015 roku delegacja Federacji na czele ze płk. Zdzisławem Przeszłowskim - prezesem Federacji, płk. Stanisławem Kalskim - I wiceprezesem Federacji oraz płk. Janem Gazarkiewiczem - wiceprezesem Federacji ds. Weteranów, została przyjęta przez zastępcę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jarosława Brysiewicza.

Czytaj więcej »

68. KONGRES LETNI CIOR - 69. KONGRES LETNI CIOMR

     W dniach 01-09 sierpnia 2015 roku w Sofii (Bułgaria) odbyły się obrady 68. Kongresu Letniego CIOR oraz 69. Kongresu Letniego CIOMR.
 

Czytaj więcej »

V KONGRES FEDERACJI STOWARZYSZEŃ REZERWISTÓW I WETERANÓW SIŁ ZBROJNYCH RP

     W dniu 24 czerwca 2015 r. w Warszawie odbył się  V Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP.
     Kongres zwołany został w związku z upływem 4-letniej kadencji Rady Głównej Federacji i miał charakter Kongresu sprawozdawczo-wyborczego. Uczestniczyli w nim delegaci wybrani przez Stowarzyszenia, które są członkami Federacji.
   Delegaci przyjęli sprawozdanie Rady Głównej i Komisji Rewizyjnej, udzielili ustępującej Radzie absolutorium i wybrali nowe władze: Prezesa Federacji, 11-osobowe Prezydium Rady Głównej i 4-osobową Komisję Rewizyjną. Ponadto przyjęli uchwałę programową oraz zmiany w Statucie Federacji.
 

Czytaj więcej »